Jak dostać kredyt?

Jak dostać kredyt taka fraza jest bardzo często wyszukiwana w Google. Bierze się to z faktu, że najprostszym sposobem na zreperowanie budżetu jest właśnie kredyt. Jak więc go zdobyć?

Jak dostać kredyt

Coraz częściej korzystamy z kredytów na różne cele. Jeszcze nie tak dawno temu decydowaliśmy się na kredyt przy kupnie mieszkania, domu lub ewentualnie samochodu. Obecnie się to zmieniło i z chęcią decydujemy się na tę formę płatności, na przykład kupując elektronikę, a w skrajnych przypadkach nawet ubrania.

Jeśli jesteśmy zdecydowani na wzięcie kredytu, to tak naprawdę możemy przebierać w przeróżnych ofertach. Warto jednak odrzucić powierzchownie atrakcyjne chwilówki, które mogą się okazać w przyszłości problematyczne.

Jak dostać kredyt?

Przed dokonaniem jakichkolwiek decyzji należy zastanowić się, po co tak właściwie chcemy wziąć kredyt i jaki będzie dla nas najbardziej atrakcyjny. Jednym z popularniejszych jest kredyt gotówkowy, który można bardzo łatwo otrzymać i jednocześnie banki oferują ciekawe dodatki do niego:

  • wybór comiesięcznego terminu spłaty,
  • możliwość złożenia wniosku kredytu przez internet lub infolinię,
  • odroczenie pierwszych rat.

Jedną z dobrych praktyk przed wzięciem kredytu jest sprawdzenie jego RRSO, czyli rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania. Inaczej mówiąc jest, to całkowity koszt kredytu. Jesteśmy kuszeni licznymi promocjami spod znaku kredyt 0%, ale po dokładnej analizie może się okazać, że jednak jakiś koszty ponosimy. Oczywiście, na rynku dostępne są kredyty, które faktycznie są darmowe i to z nich najlepiej korzystać.

Kolejną ważną sprawą jest przeanalizowanie swojego budżetu i sprawdzenie, czy tak naprawdę stać nas na kredyt. Nie sztuką jest go wziąć, ale sztuką jest spłacenie go w odpowiednim terminie.

Jeśli mamy już wybraną ofertę kredytową, to nie ma na co czekać i należy przejść do złożenia wniosku.

Jak złożyć wniosek kredytowy?

Zanim złożysz wniosek kredytowy sprawdź, gdzie najlepiej to zrobić. Mamy trzy opcje: w placówce bankowej, przez infolinię lub w internecie. Pierwsza i druga opcja są dobre, jeśli chcemy się dowiedzieć więcej odnośnie do danej oferty, ponieważ możemy zadać pytanie doradcy klienta. Myślę jednak, że dla większości osób, to właśnie trzecia opcja będzie najbardziej atrakcyjna i to z niej będziesz korzystać.

Pamiętaj, że złożenie wielu wniosków w krótkim odstępie czasowym ma negatywny wpływ na ocenę twojej wiarygodności kredytowej.

Jak dostać kredyt - wniosek

Przygotuj dokumenty i przystąp do działania

Wypełniając wniosek kredytowy, będziesz musiał podać:

  • swoje dane osobowe,
  • informacje o swoich zarobkach i rodzaju zatrudnienia,
  • ilość osób na twoim utrzymaniu,
  • sumę miesięcznych opłat wynikających z prowadzenia gospodarstwa domowego,
  • informacji o swoich zobowiązaniach,
  • kwoty pożyczki, o którą chcesz się ubiegać.

To właśnie na podstawie tych danych zostanie podjęta decyzja czy kredyt zostanie przyznany. Co więcej, w niektórych sytuacjach będziesz musiał okazać dokument potwierdzający uzyskiwanie dochodu. Niemniej jednak często się już od tego odchodzi, jeśli kredyt jest realizowany przez internet, ponieważ wtedy wystarczy zalogować się w pewnym momencie na swoje konto bankowe, na które otrzymujesz wynagrodzenie.

Jeśli pozytywnie przejdziesz weryfikację i dostaniesz pozytywną decyzję kredytową, otrzymasz umowę oraz niezbędne dokumenty, które zawierają informacje odnośnie do pożyczki. Mam nadzieję, że tym poradnikiem odpowiedziałem na pytanie Jak dostać kredyt i nie będzie to już dla Ciebie takie trudne.