Jak usunąć opinię z Google Maps? Kiedy warto to zrobić?

Jak usunąć opinię z Google Maps – to często wyszukiwana fraza w wyszukiwarce Google. Wiąże się to z faktem, że coraz to częściej można spotkać się z nieuczciwymi praktykami marketingowymi, które polegają na wystawianiu negatywnych opinii przez konkurencyjne firmy. Niestety, w pomocy w działaniu z tym precedensem nie można liczyć na prawo, ponieważ nie ma jednoznacznych regulacji, które w jakimś stopniu określałyby negatywne opinie w internecie.

Jak usunąć opinię z Google Maps - dlaczego warto

Internet przyniósł wiele dobrego do naszego życia, ale również jego pojawienie się przyniosło negatywne skutki. Jest to rewelacyjne miejsce do prowadzenia marketingu tak, aby o naszej firmie dowiedziała się większa ilość osób, lecz jednocześnie konkurencja nigdy nie była tak groźna. Wynika to z faktu, że często można spotkać się z nieetycznymi praktykami, które polegają na pisaniu negatywnych opinii na temat danej firmy. Wiele marek ciężko pracuje nad swoim wizerunkiem przez wiele lat, który może stracić w bardzo szybki sposób. Co więcej, coraz częściej występują sytuacje, w których niezadowolony pracownik wystawi opinię, lecz to firma będzie miała problem z jej usunięciem.

Kiedy warto usunąć opinię?

Przede wszystkim trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czy warto jest, zawsze usuwać opinie. Wbrew pozorom tego typu działania mogą przynieść odwrotny skutek do zamierzonego. Dzieje się tak, ponieważ przykładowy niezadowolony klient napisał negatywną opinię, nam uda się ją usunąć, a on to zauważy. Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że rozpowie o tym, wielu ludziom, co w ogólnym rozrachunku będzie niekorzystne. W takim razie, jakie opinię warto usuwać? Przede wszystkim te, które zawierają w sobie wulgaryzmy, obraźliwe słowa lub wystawiła je nieuczciwa konkurencja, ponieważ to właśnie one są niezgodne z regulaminem Google.

Jak usunąć opinię z Google Maps

Jak usunąć opinię z Google Maps?

  1. Pierwszym sposobem na usunięcie opinii z Google Maps jest zalogowanie się na swoje konto w usłudze Google Moja Firma. W przypadku, gdy go nie posiadasz, musisz je założyć i zweryfikować. Kolejnym etapem jest znalezienie swojej wizytówki w Google i przejście do kategorii Opinie. Przy negatywnej opinii znajduje się flaga, która oznacza opcją Zgłoszenie naruszenia zasad. Należy na nią nacisnąć i wypełnić formularz, na który dotrze odpowiedź w ciągu 4 dni.
  2. Jeśli wyżej opisany sposób nie zadziałał, to warto bezpośrednio skontaktować się z pracownikami Google. W tym celu należy przejść do zakładki Google Moja Firma – Pomoc i wypełnić zamieszczony tam formularz. W ciągu kilku dni od wysłania dodatkowego zgłoszenia powinien skontaktować się z Tobą pracownik Google w celu wyjaśnienia sprawy.

Jak sam widzisz na usunięcie opinii z Google Maps są dwa sposoby i należy z nich korzystać po kolei. Jak usunąć opinię z Google Maps to często poruszany temat, lecz nie każdy zdaje sobie sprawę, że nie jest to zawsze dobrym rozwiązaniem problemu.