Wędki karpiowe – sprzęt, który cieszy się coraz większą popularnością

Niejednokrotnie każdy pasjonat wędkarstwa natrafia na temat karpiowania. Jest on coraz bardziej popularny wśród miłośników połowu ryb. Zastanawiasz się, czym są wędki karpiowe i jak wybrać najlepszą? Jesteśmy tu po to, aby Ci w tym pomóc.

Wędki karpiowe – specyfika łowienia karpia

Jeśli chcesz zacząć swoją przygodę z karpiowaniem, jest kilka rzeczy, na które powinieneś koniecznie zwrócić uwagę. Połów karpia różni się od innych. Wędki karpiowe to wędki z włókna węglowego. Co świadczy o ich unikatowości? Posiadają bardzo nietypowy układ przelotek oraz dzielony uchwyt, dzięki czemu wędkę można pewnie trzymać w dłoni.

My, pasjonaci karpiowania, wiemy, ile to znaczy. W zależności od tego czy chcesz łowić z lądu czy z łodzi, powinieneś zwrócić uwagę na długość wędziska karpiowego sprzętu. Wędki karpiowe występują w trzech długościach: 3 m, 3,6 m oraz 3,9 m. Najkrótsza służy do wędkowania z łodzi, najdłuższa z lądu. Pośrednią zaliczamy do wędek uniwersalnych.

Elastyczność wędki karpiowej

Jako pasjonaci łowienia karpia, wiemy również jak ważna jest elastyczność wędki karpiowej. Sztywny sprzęt sprawdza się przy większych odległościach, za to elastyczna wędka pozwala na więcej komfortu podczas holu. Jak widzisz, nie sposób określić jednego idealnego modelu dla każdego wędkarza. To, co ma kluczowe znaczenie, to indywidualne podejście do zakupu.

Wędka marzeń, czyli?

Pierwszy wybór wędki karpiowej może spędzić sen z powiek niejednemu kupującemu. Oto kilka wskazówek od nas, które pomogą w zakupie tej najlepszej. To, co różnicuje poszczególne modele to zarówno parametry jak i cena. Do najpopularniejszych producentów wędek karpiowych należą: Dam Mad, Fox oraz Daiwa. Jeżeli spojrzeć na Foxa, niezaprzeczalną zaletą jest uniwersalność jego modeli. Jeśli należysz do osób początkujących, to wybór dobry dla Ciebie. Wędkę Foxa kupisz już za 200 zł. Jest doskonała pod względem łowienia na dużych dystansach.

Wędka w kobiecym wydaniu

Jeżeli jednak wymagasz więcej, możesz zainwestować w wędkę karpiową Dam Mad za 300 zł. Zarówno ona, jak i wspomniany wcześniej Fox, posiadają trzy wersje długości. Osobiście doceniamy walor estetyczny tego produktu. Producent wyszedł naprzeciw kobietom, tworząc różową wersję kolorystyczną.

Łowienie karpi - wędki karpiowe.

Na koniec wspomnimy o sprzęcie Daiwa, który dostaniemy na rynku już za 150 zł. Jeżeli jednak zaliczasz się do konsumentów gustujących w tak zwanej „wyższej półce”, w ofercie Daiwa znajdziemy też profesjonalne modele za 500-600 zł. Wspomniane wędki karpiowe nadają się doskonale dla wędkarzy o różnym stopniu zaawansowania.