Dieta pudełkowa – trudne początki i łatwe rozwiązania

Jeśli zdecydowałeś się na zmianę swojej diety i sposobu odżywiania – musisz nastawić się na sporo pracy! Chcąc bezpiecznie zadbać o swój organizm i jego kondycję niezbędna jest specjalistyczna wiedza, która pozwoli ci dostarczyć sobie odpowiedniego paliwa na każdy dzień! Niestety, wiąże się to ze zgłębieniem tajników dietetyki a także żmudnym czytaniem składów produktów, które kupujesz. To czasochłonne a czasami również dość trudne! Dla osób, które nie mają na to czasu, są zabiegane lub po godzinach siedzą w pracy idealnym rozwiązaniem są dieta pudełkowa i zdrowy catering.

 

W czasach, gdy każda godzina jest cenna a troska o zdrowie wysoka jak jeszcze nigdy wcześniej – dietetyczny catering oferowany przez Fit Apetit staje się idealną odpowiedzią na twoje problemy! Fit posiłki trafią wtedy prosto pod drzwi twojego mieszkania lub firmy!

Cechy dobrej diety pudełkowej

Zdrowy catering musi się cechować kilkoma ważnymi rzeczami. Po pierwsze, odpowiedzialny dostawca fit posiłków stawia na jakość. Oferując dietę pudełkową nie można iść na kompromisy, bowiem klienci polegają na tym co dostają w boxach, a najczęściej są to ich jedyne posiłki. Kiepskiej jakości produkty, zawierające konserwanty i nafaszerowane chemią na pewno nie spełniają definicji zdrowego odżywiania. Po drugie, dieta pudełkowamusi być odpowiednio zbilansowana, a najlepiej przygotowywana pod okiem specjalisty dietetyki. Tylko można mieć pewność, że w posiłkach nie brakuje niektórych mikroelementów i witamin, co jest szczególnie ważne, gdy decydujemy się na przykład na catering wegetariańskibądź catering wegański.

zdrowy catering

Jak bezpiecznie przejść na wegetarianizm lub weganizm

Prawidłowo skomponowana dieta wegetariańska, pomimo wyłączenia z niej produktów pochodzenia zwierzęcego, jest w stanie dostarczyć wszystkich niezbędnych składników odżywczych, witamin i mikroelementów. Powinna być bogata w rośliny strączkowe i nabiał wzbogacone węglowodanami złożonymi i dobrymi tłuszczami. Warto w posiłkach stosować fasolę, ciecierzycę, groch, soczewicę albo tofu. Do tego świetnym uzupełnieniem będą produkty pełnoziarniste jak brązowy ryż czy chleb z pełnego przemiału. Przechodząc na weganizm należy z kolei pamiętać o suplementowaniu witaminą B12.

Zdaj się na specjalistów

Niezależnie od tego czy planujesz przejście na wegetarianizm, czy po prostu chcesz wprowadzić do swojej diety zmiany, które poprawią twoje zdrowie i kondycję twojego organizmu – warto postawić na specjalistów z Fit Apetit. Posiłki serwowane przez ten zdrowy catering są przygotowywane pod okiem dietetyka przez najlepszych kucharzy. Dietę pudełkową Fit Apetit znajdziesz w największych polskich miastach: Krakowie, Warszawie, Trójmieście czy Wrocławiu. Obecnie FitApetit dostępny jest również w Łodzi – koniecznie zapoznaj się z ofertą na catering dietetyczny w Łodzi.