Platforma Canal+ – jak podłączyć multiroom?

Multiroom to usługa pozwalająca na oglądanie różnych kanałów telewizyjnych, jednocześnie na kilku telewizorach. Wszystko to odbywa się w ramach jednego abonamentu, na który przysługuje jedna umowa z operatorem. Wtedy, kiedy my oglądamy jakiś film lub serial w sypialni, inny domownik może oglądać program rozrywkowy w salonie. Jak podłączyć multiroom?

Jak działa Multiroom?

Każdy telewizor, na którym chcemy korzystać z usługi multiroom, musi mieć osobny dekoder. Operatorzy dostarczają dodatkowe dekodery, w zależności od tego, ile telewizorów będzie korzystało z usługi. Dekoder udostępniany jest w postaci dzierżawy, wraz z kartą do dekodera. Praktycznie każdy punkt ma w swojej ofercie usługę instalacji i montażu urządzeń, dlatego nie musimy się martwić jak podłączyć multiroom.

Od usługodawcy zależy także, czy udostępniony dekoder posiada funkcję nagrywania czy nie. Trzeba jednak liczyć się z kosztami aktywacji i instalacji tej usługi, która średnio waha się między kilkadziesiąt, a 200 zł. Za dostęp do kolejnego telewizora niekiedy trzeba uiścić dodatkową opłatę miesięczną, a umowa zawierana jest przeważnie na okres od 1 do 2 lat.

Jak podłączyć Multiroom?

który multiroom najlepiej nie sprawdzi w Twoim domu?

 

Każdy dekoder musi być połączony z anteną satelitarną za pomocą kabla antenowego i konwertera z odpowiednią ilością wejść. Rodzaj konwertera zależy od ilości podłączanych do niego kabli antenowych.

W momencie podłączeni 1 kabla antenowego wystarczy zastosować konwerter: TWIN – przy jednym dodatkowym dekoderze, QUAD – przy 2, lub 3 dekoderach, OCTO – przy 4 do 5.  Gdy chcemy podłączyć 2 kable antenowe, przypadają konwertery QUAD – przy 1 – 2 dekoderach dodatkowych, albo OCTO – gdy posiadasz ich 4 lub 5.

Czy Multiroom się opłaca?

Każdy z dekoderów pozwala na korzystanie z tej samej oferty programów, którą mamy wykupioną u operatora za dodatkową opłatą 10 złotych (od dekodera), natomiast opłata aktywacyjna wynosi 49 złotych za urządzenie, także koszty tej usługi są wielkie. Dodatkowo do każdego dekodera dołączany jest osobny pilot, mimo że każdy jeden jest kompatybilny ze wszystkimi dekoderami w domu.

Multiroom zapewnia doskonałą jakość telewizji cyfrowej na wszystkich odbiornikach, jest idealną opcją dla większej rodziny, gdy tylko mamy w domu więcej niż jeden telewizor.