Pistolet do malowania

Pistolet do malowania – jak używać i jak nim poprawnie malować?

W ostatnim czasie bardzo modny stał się sposób malowania przy użyciu pistoletu. Bardzo szybko po wejściu na rynek zastąpił on standardowy pędzel, wałek oraz szereg akcesoriów potrzebnych do tradycyjnego malowania. Ten sposób przypadł do gustu nie tylko specjalistom w dziedzinie remontów ale również amatorom malującym dom i ogród na własną rękę. Malowanie w ten sposób wymaga jednak wprawy i zalecamy poćwiczyć i wypróbować urządzenia zanim przejdziemy do malowania ścian w domu.

Czym więc zachwycił malarzy specjalistów i tak zwane złote rączki?

Malowanie pistoletem daje nam efekt perfekcyjnie pomalowanej ściany. Pomalowana powierzchnia jest idealnie równa, nie ma żadnym plam i nierówności po pędzlach czy wałkach. Ponadto pistolet do malowania, natryskowy idealnie pomaluje Twój dom i ogród. Tak, dzięki tej metodzie tym samym urządzeniem, można pomalować jednego dnia ścianę w pokoju a innego altankę i meble na tarasie odnawiając swój ogród. Pistolety bardzo dokładnie pokrywają zarówno gładkie powierzchnie jak i te chropowate czy ażurowe. Bez wątpienia zaletą malowania natryskowego jest to, że jedno urządzenie = wiele możliwości.

Pistolet do malowania

Pistolet do malowania – jak to działa?

Sposób pracowania z pistoletem jest bardzo prosty i niewiele różni się od tego tradycyjnego. Oczywiście powinniśmy zacząć od zakrycia folią malarską wszystkich urządzeń w pomieszczeniu, które będziemy malować. Przed przygotowaniem farby powinniśmy ustawić agregat, by uwalniany przez niego poziom ciśnienia wynosił 3 bary. Następnie zgodnie z instrukcją przygotowujemy farby i umieszczamy je w urządzeniu. Końcowym etapem jest przetestowanie działania sprzętu na innej powierzchni. Malowanie natryskowe odbywać się powinno w odległości około 15-20 centymetrów od powierzchni malowanej. Wykonujemy wolne, dokładne, płynne i liniowe ruchy, nie przerywając strumienia farby. Teraz możecie przejść do pomalowania właściwej ściany czy przedmiotu. Jeśli jesteście już wprawieni lub macie pewną rękę wystarczy, że raz pomalujecie nawierzchnię. Niepotrzebne będą poprawki czy kolejna sesja. Po pracy pamiętajcie o dokładnym wyczyszczeniu pistoletu. Idealnie nada się do tego woda lub rozpuszczalnik.

Taki sposób na malowanie w domu na pewno zaoszczędzi Wasz czas i sprawi dużo satysfakcji z idealnie pomalowanych powierzchni.

Posts created 5

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Scroll Up