Dziórawy kocioł– krakowska kawiarnia, którą koniecznie trzeba odwiedzić

Kraków jest jednym z najpiękniejszych i najstarszych polskich miast. Mnóstwo zabytków, które przetrwały w nienaruszonym stanie nawet trudny okres II wojny światowej sprawia, że miasto jest niemal przez cały rok bardzo licznie odwiedzane przez polskich i zagranicznych turystów. Oprócz zabytkowych miejsc, które koniecznie trzeba w Krakowie zobaczyć, miasto ma do zaoferowania znacznie więcej. Na turystów czeka bardzo bogata baza noclegowa i gastronomiczna. Wśród licznych kawiarni, w których panuje bardzo wyjątkowy klimat jest między innymi kawiarnia i zaskakującej nazwie. To Dziórawy kocioł. Rodaków z pewnością dziwi już sama pisownia jej nazwy. „Dziórawy” jest zapisane z błędem ortograficznym.

Atrakcyjny wystrój kawiarni

Kawiarnia „Dziórawy kocioł” zwraca uwagę nie tylko swoją nietypową nazwą, ale także bardzo atrakcyjną lokalizacją. Kawiarnia mieści się przy ulicy Grodzkiej 50/1, a ściślej w podziemiach jednej z krakowskich kamienic. To miejsce zostało stworzone przez osoby, które kochają postać Harrego Pottera – bohatera serii powieści fantastycznych, których autorką jest brytyjska pisarka J. K. Rowling. Miłośnicy tych książek, którzy zdecydują się odwiedzić kawiarnię „Dziórawy kocioł” na pewno nie będą zawiedzeni. Cały wystrój kawiarni nawiązuje do książek J. K. Rowling. Co więcej, z książką bądź filmami (powieści zostały sfilmowane) kojarzą się także nazwy serwowanych w kawiarni napojów i deserów. Przy kawiarni działa sklepik, w którym istnieje możliwość zakupienia akcesoriów niezbędnych każdej czarodziejce/czarodziejowi.

Nie tylko kawiarnia

Kraków jest miastem, który ma wiele pomysłów na przyciągnięcie jeszcze większej liczby turystów. Do odwiedzenie miasta zachęca między innymi kampania „Kraków nieodkryty. Kawiarnia „Dziórawy kocioł” zdecydowała się na przystąpienie do tej kampanii. W jej ramach turyści mogą liczyć na zniżki w tym lokalu. Wiele osób, które zdecyduje się odwiedzić kawiarnię „Dziórawy kocioł” będzie zaskoczonych nie tylko jej bardzo nietypowym wystrojem, ale także tym, że w jednej z sal istnieje możliwość zagrania w gry planszowe. To naprawdę świetny pomysł na spędzenie wolnego czasy całą rodziną.

Bardzo bogate menu

Kawiarnia „Dziórawy kocioł” wyróżnia się nie tylko pisaną w zaskakujący sposób nazwą, ale także bardzo bogatą kartą. Miłośnicy kawy mają do wyboru kilka bardzo różnych wariantów tego aromatycznego czarnego napoju, na pewno nie będą zawiedzeni. Do tego w menu kawiarni na łakomczuchów czeka przebogaty wybór przeróżnych słodyczy. Z pewnością każdy znajdzie wśród nich ciastko, którego smak idealnie zaspokoi jego kulinarne oczekiwania.

Kawiarnia „Dziórawy kocioł” przyciąga uwagę turystów odwiedzających Kraków swoją nazwą. Jest wystrój i nazwy dań w karcie nawiązują do Harrego Pottera – bohatera cyklu książek J. K. Rowling. Mieszcząca się przy ulicy Grodzkiej krakowska kawiarnia „Dziórawy kocioł” jest miejscem przyjaznym dla dzieci. W lokalu można wypożyczać gry planszowe. Dodatkowy plus można przyznać kawiarni za świetną obsługę.