Silikonowe formy do pieczenia – czy sprawdzają się w kuchni?

Silikonowe formy do pieczenia spotykamy niemal wszędzie. Widzimy je na sklepowych półkach czy w kolorowych czasopismach. Dzięki tym formom każda kuchnia będzie kolorowa i funkcjonalna, gdyż zajmują mało miejsca.

Jakie silikonowe formy do pieczenia ciast najlepiej wybrać?

Te silikonowe formy do pieczenia skutecznie wypierają z nowoczesnej kuchni drewno i stal, głównie dlatego, że są praktyczne, dobrze się je myje, nie przywierają, nie nasiąkają wodą i nie pochłaniają zapachów, po odwróceniu do góry ciasto po prostu z nich wyskakuje. Silikon ma dużą tolerancję termiczną, dlatego sprawdza się zarówno w pieczeniu, przygotowaniu dań na ciepło jak też na zimno, a nawet do zamrażania. Silikonowe formy do pieczenia wytrzymują temperaturę do 260 stopni C. W takich formach każde ciasto się upiecze. Można je myć pod bieżącą wodą lub w zmywarce. Każdy kto lubi domowe wypieki powinien je mieć we własnej kuchni.

Wybierając silikonowe formy do pieczenia nie narażamy się na sytuację, że na formie pojawią się rysy, które mogą doprowadzić do rozwoju szkodliwych dla zdrowia bakterii. Nie kupuj byle gdzie. To zasada, która dotyczy kupowania wszystkich rzeczy do domu, a zwłaszcza do kuchni, gdzie mamy do czynienia z żywnością. Jeśli nie znamy producenta, kraju, ich pochodzenia, jeśli nie możemy przeczytać etykiety z dokładnym opisem produktu i nie dostrzegamy nigdzie na opakowaniu atestów, które dopuszczają produkt do spożycia – nie dokonujmy takiego zakupu. Przedmioty niewiadomego pochodzenia mogą okazać się szkodliwe dla zdrowia, poprzez wydzielanie nierzadko bardzo toksycznych substancji. Dbając o zdrowie swoje i swoich najbliższych powinniśmy mieć na uwadze renomę producenta lub dystrybutora i zwrócić szczególna uwagę czy produkt ma właściwy atest.

Co można upiec na silikonowych formach do pieczenia?

Jak i co można upiec w silikonowych formach?

Szeroki wybór doskonałej jakości form silikonowych gwarantują perfekcyjne wypieki w każdej kuchni. Występują w najróżniejszych kształtach i wymiarach. Nadają się do różnego rodzaju wypieków, które kochają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Foremka do muffinek, to produkt, który daje możliwość świetnej zabawy w kuchni dla całej rodziny. Silikonowe formy do pieczenia muffinek są w przeróżnych wielkościach, kolorach i kształtach. Nadają się na różne okazje, dostępne są w wersjach na Boże Narodzenie jak i na Wielkanoc, w kształcie zwierzątek, serduszka czy kwiatka.

Silikonowe formy do pieczenia sprawdzają się również przy wypieku różnego rodzaju babek. W wypieczeniu tego przysmaku pozwolą nam dwie wersje formy: z tuleją lub bez tulei. Odpowiednia forma na babkę pozwoli przygotować ulubione ciasto według sprawdzonej receptury. Oprócz form do babki występują również niższe formy do tarty, małe do czekoladek i do orzeszków a także formy do pieczenia chleba, chałki czy keksówki. Odpowiednio użytkowane, czyszczone i przechowywane będą służyć w każdej kuchni przez wiele lat.

Zalety silikonowych form do pieczenia

Silikonowe formy do pieczenia mają wiele zalet. Są odporne na wysoką temperaturę, nadają się do piekarników gazowych, elektrycznych, z obiegiem gorącego powietrza oraz kuchenek mikrofalowych. Nie wymagają natłuszczenia, potrawa podczas pieczenia nie przypala się i nie przywiera. Łatwo wyjmuje się wypiek z formy. Nie pochłaniają zapachów i są bardzo łatwe w użyciu i zachowaniu czystości. Najważniejszą ich zaleta jest to, że są bezpieczne dla zdrowia i przy właściwym używaniu okazują się niezniszczalne. Silikonowe formy do pieczenia, to nie mit, to fakt.